دانلود اپلیکیشن بورس جادویی

شما میتوانید به زودی اپلیکیشن های بورس جادویی را از طریق وب سایت رسمی ما دانلود کنید

j j

اطلاعات تماس
09197802776 info@magicbourse.com ایران -تهران
ما را دنبال کنید

بیت کوین چیست؟

بیت کوین چیست؟

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال یا ارز رمزنگاری‌ شده می باشد. این ارز دیجیتال به وسیله ی کشور، خزانه داری یا به صورت بانکی اداره نمی شود. بیت کوین را یک توسعه دهنده ناشناس در سال 2009 ساخت، اسم مستعار او (ساتوشی ناکاماتو) می باشد، سپس در سال ۲۰۱۳ با بالا رفتن چشم گیر ارزش بیت کوین تیتر خبرها شد. از بیت کوین می توان برای خرید و فروش استفاده کرد البته خرید و فروش فقط با افراد یا شرکت‌هایی که این نوع از پرداخت را می پذیرند امکان پذیر است. بیت کوین به شکل پول فیزیکی نیست یعنی هیچ گونه سکه یا اسکناسی وجود ندارد.

بیت کوین چگونه کار می کند؟
بیت کوین با سیستمی به اسم بلاک چین کار می کند. بیت کوین دارای شبکه‌ای از کامپیوترها می باشد که این کامپیوترها به همه ی تراکنش‌ های بیت کوین دستیابی دارند. هر دفعه که یک تراکنش بیت کوین به اتمام می رسد همه ی شبکه با اطلاعات آن تراکش به‌ روزسانی می‌ شود. این عمل به علت تأیید شدن تراکنش به وسیله ی کاربران دیگر شبکه می باشد. اطلاعات تراکنش به شکل رمزنگاری‌ شده بر روی شبکه واقع می شوند، با این کار امنیت اطلاعات تراکنش محفوظ می ماند. هیچ کدام از افراد متوجه اینکه تراکنش متعلق به چه کسی است نخواهند شد.
زمانی که تراکنش مورد تأیید قرار گرفت اطلاعاتش به زنجیره تراکنش‌های تأیید شده افزوده می شود.

بلاک چین چیست؟
به طور ساده یک مثال می زنیم:
یک فایل متنی ساده را در نظر داشته باشید که به صورت عمومی در اختیار تمام کسانی که به اینترنت متصل می باشند قرار گرفته است. هر تراکنشی که صورت بگیرد در این فایل ذخیره می‌شود. تمام افراد می‌ توانند این فایل را ببینند یا سطر جدیدی به آن بیفزایند اما کسی اجازه ی ویرایش اطلاعاتی که ثبت شده است را ندارد. با این مثال تقریباً معنی بلاک چین را توضیح دادیم ساده نیست؟ به جای سطرهای یک فایل متنی، در بلاک چین بلوک داریم. هر بلوک یک مجموعه داده می باشد، با پشت هم قرار گرفتن این داده‌ها زنجیره‌ای از بلوک‌ها یا همان بلاک چین تشکیل می شود.
منظور بلاک چین حذف واسطه در معاملات می باشد. واسطه‌هایی مانند بانک‌ها و فروشگاه‌های آنلاینی مانند ای‌بِی و آمازون. تکنولوژی بلاک چین محدود به بیت کوین یا سرویس‌دهنده‌های مالی دیگر نمی باشد. امروزه کاربرد بلاک چین به جاهای دیگری مانند پوشاک، دارو و آژانس‌های بشر دوستانه مثل سازمان ملل متحد نیز رسیده است.

ارسال نظر