انواع لات (Lot) در بازار فارکس

هم اکنون چهار نوع اندازه لات در بازار Forex وجود دارد:

1. لات استاندارد
یک لات استاندارد از 100 هزار واحد یک ارز تشکیل شده است. در صورتی که به دلار آمریکا معامله می نمایید یک لات استاندارد برابر با 100000$ دلار می باشد. علاوه بر این به صورت میانگین مقدار 1 پیپ در یک لات استاندارد 10 دلار است، از این رو اگر 10 پیپ ضرر نمایید یعنی 100 دلار متضرر شده اید.
به طور معمول لات استاندارد در حساب های تجاری مؤسسات به کار می رود که برای شروع تجارت در آن باید حداقل 25 هزار دلار در کیف شما پول باشد.

2. مینی لات

یک مینی لات متشکل از 10 هزار واحد یک ارز می باشد. در یک حساب تجاری مبتنی بر دلار آمریکا 1 پیپ در یک معامله مساوی با 1 دلار است.
به طور معمول معامله گران مبتدی از این اندازه لات برای آغاز و یادگیری تجارت در بازار فارکس استفاده می نمایند. معامله گران مجبور نیستند پول زیادی در حساب خود داشته باشند، همچنین در پوزیشن های باز با نوسان کمتری مواجهه می شوند.
اندازه مینی لات در حساب های تجاری مینی به کار می رود که معامله گران قادر هستند با حداقل 100 دلار تجارت خود را آغاز کنند.
10 مینی لات مساوی با یک لات استاندارد است.

3. میکرو لات

یک میکرولات کوچکترین لات تجاری عرضه شده به وسیله ی بیشتر بروکرهای فارکس می باشد. یک میکرولات از 1000 واحد یک ارز تشکیل شده یعنی یک میکرولات در یک حساب تجاری مبتنی بر دلار مساوی با 1000 دلار و 10 سنت 1 پیپ است. این اندازه لات برای معامله گران مبتدی که تصمیم دارند برای اولین بار و با کمترین ریسک شروع به انجام معاملات کنند بسیار مناسب می باشد.
بیشتر بروکرهای جزئی به معامله گران خود حساب میکرو عرضه می کنند تا آن ها بتوانند با سپرده های کمتر از میکرولات استفاده نمایند. در محاسبات، 100 میکرولات مساوی با 1 لات استاندارد است.

4. نانولات
یک نانولات حتی از یک میکرولات هم کوچکتر می باشد. یک نانولات از 100 واحد یک ارز تشکیل شده، به این معنی که یک نانو لات در یک حساب تجاری مبتنی بر دلار مساوی با 100 دلار و به ارزش 1 سنت هر پیپ است. این نوع لات به ندرت در فعالیت های تجاری فارکس به کار گرفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود اپلیکیشن بورس جادویی

شما میتوانید به زودی اپلیکیشن های بورس جادویی را از طریق وب سایت رسمی ما دانلود کنید

اطلاعات تماس :