تفاوت معاملات فارکس و ارزهای دیجیتال

تفاوت معاملات فارکس و ارزهای دیجیتال

تجارت کریپتوکارنسی معمولا مانند تجارت فارکس می باشد. فارکس ، مثل کریپتو شامل ارزهای معاملاتی است بنابراین این دو تفاوت های اساسی باهم دارند. معاملات فارکس یک صنعت بزرگ است که نسبت به کریپتو دارای قدمت بیشتری نیز می باشد، در حالی که تجارت کریپتو یک صنعت نو و تازه به جهان معرفی شده می باشد. فارکس معمولا دربرگیرنده ی واسطه ها ، دلالان و موسسات و کارگذاری ها است که در هر مرحله‌ از معاملات کارمزد دریافت می نماید. نبود واسطه یکی از علل مهم و بزرگ برتری های دنیای کریپتو می باشد. یکی دیگر از دلایل مهم این دو نقدینگی موجود در فارکس در برابر کمبود نقدینگی در کریپتو کارنسی است.

فرانک سوئیس در مقابل بیت کوین

معاملات فارکس بزرگ بوده و متوسط نرخ گردش مالی روزانه در بازار فارکس تریلیون ها دلار می باشد. در قیاس با آن ، بیت کوین تنها دارای یک میلیارد دلار گردش مالی است. حجم معاملات بیت کوین حتی به اندازه معاملات فرانک سوئیس در فارکس نبوده است. معاملات فرانک سوییس پنج درصد از حجم معاملات و ۲۴۳ میلیارد دلار گردش مالی روزانه فارکس را عهده دار می باشد. با این وجود برعکس تجارت فارکس تجارت رمزنگاری توانایی بازدهی هفتاد درصدی را دارد، بازدهی که در تجارت فارکس به چشم نمی خورد.

تجارت فارکس ، یک بازار مقرراتی و متعادل می باشد، این به معنای آن است که کارگذاری ها در فارکس در همه جای دنیا وجود دارند. فارکس تجارت پر هزینه ای می باشد، از واسطه ها و صرافی ها گرفته تا خرج ها و کارمزدهای مخفی تجارت ، همگی باعث شده اند تا این بازار به یک سرمایه گذاری پر هزینه تبدیل شود، یعنی معامله گران فارکس پیش از اینکه بخواهند وارد بازار تجارت شوند باید سرمایه ی زیادی را دارا باشند.
مشارکت نهادی از دیگر ویژگی های بارز تجارت فارکس می باشد. برعکس کریپتو کارنسی ، معامله گران فارکس در حال رقابت با بانک های جهانی ، ترید های پیشرفته و شرکت های خصوصی دیگر هستند که این رقابت در بعضی موارد می تواند بسیار سخت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود اپلیکیشن بورس جادویی

شما میتوانید به زودی اپلیکیشن های بورس جادویی را از طریق وب سایت رسمی ما دانلود کنید

اطلاعات تماس :