تفاوت های بازار کریپتوکارنسی و فارکس

تفاوت های بازار کریپتو و فارکس

ثبات و نوسانات

بازار کریپتو نوسانات زیادی دارد درحالی که فارکس از نوسانات کمتری برخوردار می باشد، این دلیل سبب شده که سودگیری از تفاوت های کم نرخ خرید و فروش ارز سخت باشد، با این وجود با توجه به نقدینگی بازار فارکس دستیابی به سود آنقدرها هم سخت نمی باشد.
با توجه به اینکه معاملات فارکس دارای گردش مالی بالایی می باشند در آنجا جفت ارزهای زیادی هم برای معامله وجود دارد، حتی اگر آن ارزها ارزش زیادی نداشته باشند. نقدینگی بالای فارکس ضامن این موضوع است که حتی معاملات بزرگ هم تاثیر زیادی بر بالا رفتن یا کاهش قیمت نگذارند اما در تجارت کریپتو معاملات بزرگ تاثیر بسیاری بر قیمت ها می گذارند. در حالی که قیمت ارزهای دیجیتال توانایی این را دارند که به سمت سفارشات بزرگ تر حرکت کنند، برای ورود به خرید و فروش آلت کوین ها و توکن های ناآشنا هم مشکلی پیش روی شما نمی باشد و تعداد زیادی از صرافی های آنلاین کریپتوکارنسی این فرصت را در اختیار کاربران می گذارند تا تجارت خود را به سرعت آغاز نمایند. کارمزدها اغلب بسیار کمتر از کارمزد های فارکس می باشند و نبود واسطه باعث می شود که این تجارت هزینه های حاشیه ای نداشته باشد.
نوسانات در بازار کریپتو اصلا قابل پیش بینی نیست و حجم خرید در صبح و فروش در عصر بسیار بالا می باشد.

امنیت و مقررات

یکی دیگر از تفاوت های میان کریپتوکارنسی و فارکس امنیت می باشد. ارز دیجیتال یک فناوری جدید بوده و بسیاری از اخبار درباره ی هک شدن یا از دست دادن سرمایه به علت خطاهای ساده درمورد ارز های دیجتال به گوش ما می رسد ولی با توجه به غیرقابل تغییر بودن بلاک چین این اقدامات بسیار سخت می باشد اما غیرممکن نیست. در ضمن قوانینی درباره ی تجارت ارزهای دیجیتال وضع نشده که به این علت معامله گران ممکن است در معرض کلاه برداری قرار بگیرند. از دست دادن سرمایه تجربه ی بسیار تلخی می باشد که معاملات فارکس برای پیشگیری از چنین تجربه هایی شامل برخی حمایت ها بوده و معمولا دارایی ها به وسیله ی دولت بیمه می شوند تا در صورت سرقت یا کلاه برداری سرمایه گذار ضرر نکند.

فارکس یا کریپتو ، کدام یک بهتر است ؟

با توجه به توضیحاتی که داده شد هردو تجارت فارکس و ارزهای دیجیتال دارای جنبه های مثبت و منفی می باشند، به صورت کلی تجارت فارکس با ثبات تر با امنیت تر و مقرراتی می باشد.
به طور کلی در فارکس نقدینگی زیاد و نوسانات قیمت کم است ولی برخلاف آن در کریپتو نوسان قیمت زیاد و تا حدودی نقدینگی کم می باشد، یعنی برای وارد شدن به هر کدام از این بازارها باید استراتژی ترید جداگانه داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود اپلیکیشن بورس جادویی

شما میتوانید به زودی اپلیکیشن های بورس جادویی را از طریق وب سایت رسمی ما دانلود کنید

اطلاعات تماس :