مزایا و معایب اتریوم

مزایا و معایب اتریوم

مزایا :
● قابل تغییر نیست به این معنی که شخص سومی توانایی ایجاد تغییرات روی آن را ندارد.
● از فساد اداری پیشگیری می کند و با استفاده از اجماع شبکه ای غیرمتمرکز اظلاعات را سانسور می کند.
● اتریوم امنیت بالایی دارد و استفاده از الگوریتم گواهی اثبات کار، اجماع نودها برای تایید همه ی تراکنش ها و تکنیک های رمزنگاری سبب شده که شبکه اتریوم در برابر هک شدن و تقلب مقاومت زیادی داشته باشد.
● فعالیت دائم؛ کلیه برنامه ها و قراردادهای هوشمند به طور بیست و چهار ساعته بر روی بلاک چین اتریوم اجرا شده و شبکه توانایی خاموش شدن را ندارد.
● ساختار متن باز برنامه ها
● خودگردان بودن برنامه ها؛ برنامه ها با توجه به شرایطی که برایشان پیش می آید به صورت خودکار و خودمختار عمل می نمایند.
● استفاده و به کارگیری آسان تر؛ توسعه دهندگانی که قصد دارند از امتیازات تکنولوژی بلاک چین استفاده نمایند لزومی ندارد که بلاک چین مخصوص به خود را دارا باشند و آن ها قادر می باشند که از بلاک چین اتریوم استفاده نمایند.
معایب :
● سرعت و شتاب تراکنش ها بر روی پلتفرم اتریوم نسبت به ارزهای دیجیتال دیگر پایین تر می باشد.
● یکی دیگر از عیب های مهم اتریوم این می باشد که مستند سازی در مورد کدنویسی آن بسیار ضعیف بوده و بیشتر منابع به صورت مختصر و کلیات را توضیح داده اند و جدید و به روز نمی باشند.
● به روزرسانی ها روی شبکه بسیار زیاد می باشد و قرار بر این است که اتریوم از گواهی اثبات کار به سمت گواهی اثبات سهام انتقال پیدا کند که این به روزرسانی ممکن است کمی ریسک به همراه داشته باشد و سبب ایجاد مشکلاتی برای توسعه دهندگان شود و آن ها را با مشغله های جدیدی رو به رو کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *