معرفی چند اصطلاح در فارکس

معرفی چند اصطلاح در فارکس

بالانس یا تراز حساب (Balance)

وقتی که شما هیچ پوزیشن بازی نداشته باشید؛ بالانس حساب شما، میزان پولی می باشد که در حسابتان است. مثلا اگر شما یک اکانت 2 هزار دلاری دارید و هیچ پوزیشن بازی ندارید، بالانس حساب شما 2 هزار دلار می باشد.

اکوئیتی (Equity)

اکوئیتی مساوی با بالانس حساب (موجودی حساب) به اضافه ی مقدار متغیر سود یا ضرر پوزیشن های باز (در هر لحظه) است.

اکوئیتی = بالانس + سود یا زیان متغیر

زمانی که شما پوزیشن بازی نداشته باشید، در نتیجه سود یا زیان متغیری هم نخواهید داشت، از این رو بالانس و اکوئیتی حساب شما وقتی که پوزیشن بازی نداشته باشید با هم مساوی است. در این حالت میزان اکوئیتی همان مقدار بالانس می باشد.

زمانی که شما یک یا چند پوزیشن باز داشته باشید و برای مثال مجموع سود این پوزیشن ها 2 هزار دلار باشد، اکوئیتی حساب شما، بالانس حساب به اضافه ی این 2 هزار دلار خواهد شد. اکنون تصور کنید که پوزیشن های شما ۱۰۰۰ دلار در ضرر قرار دارد در این صورت اکوئیتی حساب شما مساوی با بالانس حساب منهای ۱۰۰۰ دلار می باشد.

مارجین آزاد (Free margin)

مارجین آزاد ، تفاوت اکوئیتی حساب و مارجینِ پوزیشن های باز شما است.

مارجین آزاد = اکوئیتی منهای مارجین

زمانی که شما هیچ پوزیشن بازی ندارید، هیچ مقدار پولی از حسابتان در مارجین استفاده نخواهد شد. از این رو کل پولی که در اکانت خود دارید آزاد می باشد. تا وقتی که شما هیچ پوزیشنی ندارید اکوئیتی حساب شما و فری مارجین با بالانس حساب شما مساوی است.

تصور داشته باشید که شما یک حساب 20 هزار دلاری با تعدادی پوزیشن باز در آن با مجموع مارجین 10 هزار دلار دارید که این معاملات 4 هزار دلار در سود هستند بنابراین:

اکوئیتی = ۲۰۰۰۰ به اضافه ۴۰۰۰ = ۲۴۰۰۰

فری مارجین = ۲۴۰۰۰ منهای ۱۰۰۰۰ =۱۴۰۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود اپلیکیشن بورس جادویی

شما میتوانید به زودی اپلیکیشن های بورس جادویی را از طریق وب سایت رسمی ما دانلود کنید

اطلاعات تماس :